Dobrovolnictví

Dobrovolníci připravili balíčky s materiální pomocí pro romské přeživší holokaustu

Dobrovolníci Živé paměti a Aktion Sühnzeichen Friedensdienste po dva dny balili balíčky pro pro romské přeživší holokaustu v rámci mimořádné podpory v období koronavirové krize. Společně s donátorem Česko-německým fondem budoucnosti, si přejeme, aby jim tato zásilka pomohla bezpečně zvládnout složité období druhé vlny pandemie Covid-19, s kterou se nyní potýká celá naše země.

Děkujeme našim německým dobrovolníkům za jejich zodpovědnou a aktivní práci

Němečtí dobrovolníci 2019/20 už nám odjeli. Tento rok byl kvůli pandemii Covid-19 velmi nestandardní. Naši dobrovolníci díky flexibilní spolupráci a entuziazmu dokázali i tak zůstat s klienty v kontaktu a realizovat některé aktivity, například lekce němčiny korespondenční formou. Tímto děkujeme za jejich zodpovědnou a aktivní práci.

Poslechněte si rozhovor s naší dobrovolnicí Piou v Českém rozhlase

Nabízíme vám k poslechu rozhovor na Českém rozhlase, jehož hlavní postavou je naše německá dobrovolnice Pia z Kontaktního centra pro oběti nacismu a mezigenerační dialog v Ústí nad Labem. Rozhovor proběhl u příležitosti prezentace o její cestě na Ukrajinu, kterou Pia zrealizovala pro naše klienty v Praze 17.7.