Poradna pro oběti nacismu
Odborné sociální poradenství
Poradna pro oběti nacismu
Poradna pro oběti nacismu poskytuje služby odborného sociálního poradenství od roku 2007. Poradna má celorepublikovou působnost a jako poskytovatel sociální služby odborného sociálního poradenství je zaregistrována pod číselným identifikátorem 9689284.
Hlavním cílem Poradny je podporovat oběti nacistické perzekuce a pomáhat jim v tom, aby se jejich sociální situace vyrovnala nebo zlepšila a aby mohli zůstat co nejdéle v domácím prostředí a zde vést plnohodnotný život.
Poradna je určena pro osoby, které byly v období druhé světové války perzekvováni z rasových, politických, náboženských nebo národnostních důvodů (vězni koncentračních, internačních nebo pracovněvýchovných táborů, ghett, lidé deportovaní na nucené práce apod.). Služeb odborného sociálního poradenství mohou využívat také jejich příbuzní a osoby o ně pečující.
S čím vám můžeme pomoci
Poradna pro oběti nacismu má sídlo v Praze, ale slouží klientům z celé České republiky. Můžete se na ni obrátit s žádostí o pomoc při řešení problémů v oblastech sociálního zabezpečení, bytové problematiky či při jakémkoli jednání s úřady.
Pracovníci poradny vám mohou poradit, jaké služby jsou seniorům nabízeny ve vašem regionu (pečovatelská služba, denní či týdenní stacionáře, domovy pro seniory a další specializované služby), dále kde si vyzvednout žádosti o příspěvky či dávky a kde přesně o jednotlivé sociální dávky žádat.
Dávky sociálního zabezpečení a sociální služby
Poskytování informací o dávkách systému státního sociálního zabezpečení a sociálních službách v ČR s akcentem na možné výhody pro naši cílovou skupinu
Platby za práci v nacistických ghettech
Poskytování odborného poradenství při podávání žádostí o platby za práci v nacistických ghettech
Odškodnění pro přeživší romského holocaustu
Poskytování odborného poradenství při podávání žádostí o jednorázové odškodnění pro přeživší romského holocaustu z důvodu internace v pracovních táborech
Uplatňování práv a oprávněných zájmů
Podpora klientů, aby mohli v plné míře uplatňovat svá práva a oprávněné zájmy
Zprostředkování kontaktů na organizace
Zprostředkování kontaktů na organizace, které by se mohly podílet na řešení nepříznivé sociální situace klientů, a tím přispět k jejímu pozitivnímu vyřešení
Psychosociální podpora klientů
Poskytování opory v tíživých situacích, citlivé sdílení emocí a podpora udržování duševního zdraví a pohody. Zprostředkování potřebných informací a kontaktů. Vysvětlení konkrétních možností dalšího postupu v rámci sociálního systému.
Kontaktujte nás
Kontakty na poradnu pro oběti nacismu
Veškeré služby nabízené Poradnou pro oběti nacismu jsou bezplatné. Poradnu můžete navštívit osobně nebo se na ni můžete obrátit telefonicky či písemně. Pokud to váš zdravotní stav vyžaduje, mohou vás navštívit sociální pracovníci Poradny u Vás doma.
pondělí a středa
9-12 a 13-16 hod
Palác YMCA, 2. patro
Na Poříčí 12 , Praha 1
224 872 100
773 347 207 (mobil)
Naši pracovníci poradny
Bc. Helena Advini
Vedoucí poradny - sociální pracovnice
- advini@zivapamet.cz
- +420 773 347 207
- +420 224 872 100
Bc. Lucie Šancová
Sociální pracovnice
- sancova@zivapamet.cz
- + 420 774 643 545
- +420 224 872 100
Mgr. Jiří Opluštil
Sociální pracovník
- oplustil@zivapamet.cz
- +420 608 260 889
Lada Šipková
Pracovnice v sociálních službách
- sipkova@zivapamet.cz
- + 420 601 546 665
Oldřich Pláteník
Pracovník v sociálních službách
- platenik@zivapamet.cz
- +420 721 646 534